Komentarze we wpisach WordPressa – Jak wyłączyć?

komentarze wordpress

Chciałbyś wyłączyć komentarze w WordPressie, aby odwiedzający Twoją stronę nie mogli wpisywać swoich wypowiedzi pod wpisami na blogu? Platforma WordPress umożliwia wyłączenie komentarzy, choć może być to problematyczne na witrynie,  gdzie już znajduje się wiele wpisów  z istniejącymi komentarzami.

 

Wyłączanie komentarzy w ustawieniach WordPressa

Ustawienia WordPressa pozwalają zarządzać dostępnością funkcji komentowania na kilka sposobów. Możesz za ich pomocą wyłączyć komentarze dla wszystkich nowych wpisów lub modyfikować widoczność komentarzy w istniejących wpisach lub stronach.

Automatyczne wyłączanie komentarzy dla nowych wpisów

Wejdź do panelu administracyjnego WordPressa, a następnie przejdź do zakładki Ustawienia > Dyskusja.

Tutaj znajdziesz pole o nazwie „Zezwól na komentowanie nowych wpisów„.

Aby wyłączyć komentarze w nowych wpisach, odznacz to pole, a następnie kliknij Zapisz zmiany„.

Od teraz każdy nowy wpis w WordPressie będzie posiadał wyłączoną możliwość komentowania. Pamiętaj jednak, że opcja ta kontroluje tylko dostępność komentarzy w nowych wpisach, które opublikujesz od tej pory. Jeśli chcesz wyłączyć komentarze dla istniejących wpisów, musisz to zrobić w ich ustawieniach, dokonując pojedynczej lub masowej edycji opublikowanych wpisów.

Wyłączanie komentarzy w pojedynczych, opublikowanych wpisach

Jeśli chcesz wyłączyć komentarze dla jednego lub kilku już opublikowanych postów na blogu, to musisz wejść do ich edycji. W tym celu wejdź w panelu WordPressa do zakładki „Wpisy” a następnie znajdź post, który chcesz edytować i kliknij przycisk „Edytuj” obok niego.

Na ekranie edycji wpisu kliknij ikonę koła zębatego w górnym prawym rogu, aby wysunąć panel ustawień. W panelu ustawień znajdź zakładką „Dyskusja” i rozwiń ją, po czym odznacz pole „Zezwól na komentarze”.

Zapisz zmiany przyciskiem „Aktualizuj” w górnym prawym rogu. Powtórz tę czynność dla wpisów, w których chcesz wyłączyć komentowanie.

Masowe wyłączanie komentarzy w opublikowanych wpisach

Jeśli chcesz wyłączyć komentarze np. dla wszystkich opublikowanych wpisów, to możesz to zrobić poprzez masową edycję. W tym celu wejdź do zakładki Wpisy, a następnie zaznacz wszystkie wpisy przyciskiem zaznaczania w górnym lewym rogu tabeli.

Po zaznaczeniu wszystkich wpisów, rozwiń pole „Działania masowe” i wybierz w nim opcję „Edytuj”. Następnie kliknij przycisk „Zastosuj”.

Pojawi się teraz ekran masowej edycji. Po lewej stronie wyświetli się lista wszystkich artykułów, które zostały zaznaczone do edycji. Z prawej strony znajdziesz z kolei opcje, które możesz masowo zmodyfikować.

Znajdź w tym miejscu pole „Komentarze”, a następnie wybierz w nim opcję „Nie zezwalaj”.

Po wybraniu tej opcji zastosuj zmiany, klikając przycisk „Aktualizuj”. Ustawienia komentarzy zostaną zmienione dla wszystkich zaznaczonych wpisów.